ib3 image
Łódź - Rogów - Łódź
27 sierpnia 2016
Arboretum w Rogowie
Opis wycieczki

Orientacyjny plan dnia:

 

7.40-8.10      Łódź Kaliska-Rogów

9.00-13.00    przejście trasy, zwiedzanie Arboretum z przewodnikiem;

13.00-15.00   piknik na terenie koło Arboretum, konkursy z nagrodami;

15.00-16.00   dalsza część trasy po Lasach Spalsko-Rogowskich;

16.00-17.00   zwiedzanie Muzeum Rogowskiej Kolejki Wąskotorowej;

17.00-17.30   przejazd Rogów – Łódź Kaliska

 

Trasa wycieczki pieszej: Rogów – rez. Zimna Woda – Arboretum: 3 km. Arboretum – Rogów muzeum: 2 km

 Wyjazd i powrót – dworzec Łódź Kaliska. Do przejścia ok. 6 km. Piknik trwający 2 godziny na terenie koło Arboretum (dostępne grile, własny prowiant).  

Celem wycieczki jest zwiedzenie jednego z najciekawszych, największych i najbogatszych w odmiany roślin, drzew i krzewów tego typu ogrodów w Europie. Założeniem programowym wycieczki jest poznanie działalności badawczo-dydaktycznej w zakresie dendrologii oraz botaniki leśnej placówki. Uczestnicy zobaczą ponad 2000 gatunków i odmian roślin, głównie drzew ze strefy umiarkowanej wszystkich części świata. Zobaczą również alpinarium z kolekcją roślinności naskalnej oraz Muzeum Lasu i Drewna z tzw. ksyloteką zbiorów próbek drewna. W trakcie wycieczki przewidziany jest dwugodzinny biwak.

WAŻNE!

Bilety na wyjazd do Lasów Spalsko-Rogowskich i Arboretum można nabyć w następujący sposób:

  1. Od dnia 23 sierpnia br. w Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi (ul. Piotrkowska 87) w godzinach 9.00 – 19.00. DO WYCZERPANIA PULI!
  2. Jedna osoba może wziąć max. 2 bilety! W każdym przypadku osoba odbierająca bilety, zobowiązana jest do podania imienia, nazwiska, miasta, ulicy (bez nr domu/mieszkania) oraz wieku swojego oraz pozostałego uczestnika wycieczki (dane ważne w przypadku kwalifikacji do ubezpieczenia).

ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA!!!Nie jedź sam, zaproś znajomych