OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Łódź - Łask - Łódź
13 czerwca 2015
Zwiedzanie miasta Łask
BILETÓW BRAK
Opis wycieczki

Łask – zwiedzanie techniką Quizquesting 

Wyjazd z Łodzi godz. 9.13 dw. Łódź Kaliska (przyjazd do Łasku  – godz. 9.45).
Powrót do Łodzi godz. 14.47 dw. Łódź Kaliska (wyjazd z Łasku  – godz. 14.14).


Na miejscu uczestnicy podzielą się na 6 grup – na podstawie wybranych Questów. Każda z grup zostanie przewieziona na miejsce Quizquestingu autokarem.

Po zakończeniu Questu każda grupa wróci do Łasku koło godziny 12.15/12.30, gdzie na Placu 11 listopada zostanie zorganizowany czas wolny (1h).
Będzie to świetną okazja, aby skosztować lokalnego piwa i zobaczyć miejski rynek, który został uhonorowany przez Prezydenta RP I nagrodą dla najlepiej zrewitalizowanej przestrzeni publicznej w Polsce w roku 2014.
W bezpośrednim sąsiedztwie Placu 11 Listopada znajduje się Kolegiata Łaska, będąca największym zabytkiem w mieście.
Na ten dzień UM Łask w porozumieniu z proboszczami parafii zapewni otwarcie 2 kościołów do zwiedzania bezpłatnie dla uczestników naszej wycieczki.

Czym jest questing?

Każdy region, każde miasto, każda okolica może poszczycić się czymś, co ją wyróżnia. Dla jednych będzie to zapomniana legenda, dla innych niespotykane elementy krajobrazu, dla jeszcze innych ciekawe okazy fauny i flory. Jednak wszystkie te elementy tworzą tożsamość miejsc, których dotyczą. Dzięki questingowi w nieszablonowy sposób możemy stać się uczestnikami fascynującej przygody, poszukiwaczami skarbów, odkrywcami tajemnic małych ojczyzn.

Wyśmienita zabawa i turystyka z zagadkami, tak w skrócie można opisać questing.

Wszyscy ci, którym zamarzy się prawdziwa przygoda otrzymają specjalne questowe ulotki, które będą stanowić swoista mapę i listę wskazówek. Aby rozwikłać wszystkie tajemnice z pewnością przydadzą się umiejętności rozwiązywania łamigłówek, gier słownych oraz instynkt poszukiwacza przygód.

Dodatkowo każdej grupie będzie towarzyszył przewodnik, który swoją wiedzą uatrakcyjni przemierzany szlak.

Do wyboru będzie 6 różnych questów:

„Śladami Braci Czeskich po Zelowie”
Jedziemy do centrum do Zelowa, gdzie na Placu Dąbrowskiego przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki rozpoczniemy pełną zagadek przygodę. Spacerując uliczkami miasta poznamy jego historię i rolę, jaką odegrali w niej ewangeliccy osadnicy z Czech.
Zobacz opis questingu

„Historia w drewnie zapisana”
Przygoda zabiera nas do położonej między Pabianicami i Łaskiem wioski Dobroń. Jej historia sięga roku 1398r.Istnienie wsi odnotował także w swoich kronikach Jan Długosz. Gęste lasy sosnowe oraz okazałe wydmy nazywane Górami Dobrońskimi” nadają temu miejscu wyjątkowy charakter. Na zwiedzających czeka m.in zabytkowy, drewniany Kościół Świętego Wojciecha.
Zobacz opis questingu

„Śladami Powstania Styczniowego 1863 r., na terenie gminy Sędziejowice”
Ten wyjątkowy quest kierowany jest do wszystkich wielbicieli historii, ale nie tylko. Podróżując ulicami Sędziejowic cofniemy się w czasie do Powstania Styczniowego, aby odkryć tajemnice tamtych wydarzeń i poznać historię zwycięskiej bitwy, która odbyła się 26 sierpnia 1863 roku.
Zobacz opis questingu

„Historia Buczku w queście zamknięta”
W województwie łódzkim Buczek kojarzy się przede wszystkim z truskawkami i corocznym świętem tego słodkiego owocu. Jednak Buczek to także bogata historia związana II wojną światową oraz Powstaniem Styczniowym. Warto go odwiedzić, aby poznać ukryte na trasie sekrety.
Zobacz opis questingu

„Śladami rodu Łaskich po Parku Miejskim”
Łask leży w dolinie rzeki Grabi. Jest to jedna z najczystszych rzek w Polsce. Wspaniałe lasy i łąki czynią ten zakątek niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Quest zaprasza wszystkich do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Wycieczka po miejskim parku odkryje przed zwiedzającymi ciekawe historie i tajemnice. Przybliży także barwne postacie związane z dziejami miasta.
Zobacz opis questingu

„Historia Łasku w tablicach ujęta”
Łask znany jest przede wszystkim z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, wybornego lokalnego piwa oraz pięknej okolicznej przyrody. Tym razem przygoda zabierze zwiedzających na szlak, gdzie poznają bogatą historię tego urokliwego miasta. Idąc tropem zagadek goście zwiedzą m.in. wspaniałą, wiekową kolegiatę oraz Kościół Świętego Ducha.
Zobacz opis questingu


Bilety

Biletów brak


Informacja

Organizator – Województwo Łódzkie zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu zwiedzania poszczególnych wycieczek. Aktualny program zwiedzania będzie dostępny na stronie www.pociagiem.lodzkie.pl na 6 dni przed datą planowanego wyjazdu.


Regulamin

Pobierz regulamin wycieczki do Łasku

Program wycieczki

9.13 wyjazd z dw. Łódź Kaliska

9.45 Przyjazd do Łasku

10.00 Quizquesting

12.30 Czas wolny w Łasku

14.47 Powrót do Łodzi

Nie jedź sam, zaproś znajomych