Co nas czeka tego lata?

 

Tego lata miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą się nudzić. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zaprasza na cykl wycieczek pociągiem do ciekawych miejsc w naszym regionie.

W zeszłym roku przejazdy po województwie zmodernizowanymi przez Województwo Łódzkie pociągami serii EN57 oraz zupełnie nowym taborem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w tym roku w kalendarzu znalazło się 8 wypraw po regionie. – Zaczynamy 27 maja 2017 r. od wyjazdu do Łowicza.

Tegoroczne wycieczki będą często łączyć różnorakie formy spędzania wolnego czasu. Będzie coś dla tych, którzy są zainteresowani zwiedzaniem zabytków w mieście, jak również poznać najpiękniejsze przyrodnicze zakątki naszego regionu.

Pociągami pojedziemy we wszystkie strony i odwiedzimy ciekawe pod względem historycznym, kulturowym, przyrodniczym miejsca w województwie. Na tegorocznym rozkładzie są m.in. Łask i okolice (wyjazd dla laureatów konkursu na najładniejszą/najciekawszą pracę plastyczną promującą kolej jako ekologiczny środek transportu w województwie łódzkim w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” 2017 – uczniów klas I-VI szkół podstawowych z Łodzi); Opoczno, Poddębice, Radomsko, Łęczyca, Zduńska Wola, Światowe Dni Turystyki w Piotrkowie Trybunalskim.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie okolicznościowych biletów. Informacje dotyczące dystrybucji biletów będą dostępne na 6 dni przed planowanym wyjazdem na stronie projektu.

Wycieczki do parków krajobrazowych są współfinansowane w kwocie 137.160,00 zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” – promocja walorów przyrodniczych województwa łódzkiego i połączeń kolejowych jako ekologicznych środków transportu na wyjazdy turystyczne.

Całość zadania wyniosła 152 400,00 zł.

www.zainwestujwekologie.pl