Tego lata miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą się nudzić. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zaprasza na cykl wycieczek pociągiem do ciekawych miejsc w naszym regionie.
W zeszłym roku przejazdy po województwie zmodernizowanymi przez Województwo Łódzkie pociągami serii EN57 oraz zupełnie nowym taborem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w tym roku w kalendarzu znalazło się 7 wypraw po regionie. – Zaczynamy 4 czerwca 2016 r. od wyjazdu do ZOO Safari w Borysewie (wyjazd dla laureatów konkursu na najładniejszą/najciekawszą pracę plastyczną promującą kolej jako ekologiczny środek transportu w województwie łódzkim w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” 2016 – uczniów klas I-VI szkół podstawowych z Łodzi)

Tegoroczne wycieczki będą często łączyć różnorakie formy spędzania wolnego czasu. Będzie coś dla tych, którzy są zainteresowani zwiedzaniem zabytków, dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas na rowerach, na wycieczkach pieszych oraz dla zwykłych wycieczkowiczów, którzy chcą po prostu wypocząć.

Pociągami pojedziemy we wszystkie strony i odwiedzimy ciekawe pod względem historycznym, kulturowym, przyrodniczym miejsca w województwie. Na tegorocznym rozkładzie są m.in. Spalski Park Krajobrazowy, Arboretum w Rogowie, Bolimowski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki, Arkadia, Nieborów.
Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie okolicznościowych biletów. Informacje dotyczące dystrybucji biletów będą dostępne na 6 dni przed planowanym wyjazdem na stronie projektu.

Pociągiem w Łódzkie

Wycieczki do parków krajobrazowych oraz folder promocyjny są współfinansowane w kwocie 129.078,00 zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” – promocja walorów przyrodniczych województwa łódzkiego i połączeń kolejowych jako ekologicznych środków transportu na wyjazdy turystyczne.

Całość zadania wyniosła 146 297,33 zł.

www.zainwestujwekologie.pl