Łódź - Zduńska Wola

19 sierpnia 2017

Orientacyjny plan dnia:

7.55 – 8.31    Łódź Kaliska – Zduńska Wola

15.50 – 16.26  Zduńska Wola – Łódź Kaliska

 

Zwiedzanie naprzemiennie w podziale na grupy:

Część przyrodnicza – 3 godziny z piknikiem:

1. Przejazd autokarem na trasie Zduńska Wola – PKMWiW – ok. 13 km.

2. Trasa piesza po PKMWiW (Strońsko i okolice) – ok. 5 km (ok. 2h)

3. Atrakcje na trasie: dolina i starorzecza Warty, polskie schrony bojowe z okresu II wojny światowej, park wiejski w Strońsku, kościół romański św. Urszuli w Strońsku, skarpa doliny Warty/punkt widokowy. Piknik w Zapolicach (grille, prowiant własny). Przejazd autokarem na trasie PKMWiW – Zduńska Wola – ok. 13 km.

Część miejska w Zduńskiej Woli: spacer po mieście z uwzględnieniem ratusza, kościoła, muzeum regionalnego i domu M. Kolbego.

 

W trakcie wycieczki uczestnicy będą wykonywać zdjęcia przyrody w ramach konkursu fotograficznego na FB – szczegóły w regulaminie.

Wyjazd i powrót – dworzec Łódź Kaliska (tor 9, peron 3). Do przejścia ok. 5 km.

Celem wycieczki jest edukacja ekologiczna poprzez zwiedzanie. Turystyka pozwala zrealizować koncepcję kształcenia i wychowywania społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego, a także upowszechniania wiedzy o przyrodzie, jak również wpłynięcia na poziom świadomości ekologicznej oraz propagowania konkretnych zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego. Uczestnicy poznają także zabytki Zduńskiej Woli oraz walory przyrodnicze PK Międzyrzecza Warty i Widawki.

Uprzejmie prosimy wszystkich uczestników wycieczki o odpowiednie przygotowanie się do wycieczki – zabranie ze sobą butów turystycznych/trekkingowych oraz kurtek przeciwdeszczowych. Jednocześnie informujemy, iż planowana trasa wycieczki może ulec zmianie, gdyby panujące na miejscu warunki atmosferyczne okazały się niesprzyjające.

 

WAŻNE!

 

Bilety na wyjazd do Zduńskiej Woli można nabyć w następujący sposób:

  1. Wejść na stronę https://pociagiem.evenea.pl/ (początek zapisów 14.08.2017 godz. 14.00/koniec 15.08.2017 godz. 24.00)
  • kliknąć zielony przycisk zapisz się,
  • wskazać wybraną ilość biletów (max. 2)
  • wpisać swoje imię, nazwisko i adres e-mail
  1. System wygeneruje nam potwierdzenie zgłoszenia, klikamy pobierz bilet. W prawym górnym rogu pojawi się numer kodu kreskowego, jest to nr biletu który należy podać w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi otrzymując tym samym tradycyjny bilet na pociąg. W przypadku odbioru dwóch biletów należy podać kody kreskowe obydwu zgłoszeń. Tylko bilet wydany w CIT uprawnia do udziału w wycieczce, system generuje jedynie potwierdzenie rejestracji!!!

Bilety należy odebrać w CIT w dniach 16-17.08 od 9.00 do 19.00.

  1. Tak jak dotychczas, każdy z Państwa ma możliwość otrzymania 2 biletów i dane osób wyjeżdżających należy uzupełnić na miejscu w CIT odbierając bilety.
  2. Nieodebrane bilety będą w piątek – 18.08 od godziny 9.00 ogólnodostępne w CIT.

 

 

ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA!!!