Łódź - Piotrków Trybunalski

30 września 2017

Orientacyjny plan dnia:

7.43 – 8.21      Łódź Fabryczna – Piotrków Trybunalski

16.31 – 17.11  Piotrków Trybunalski – Łódź Fabryczna

 

Zwiedzanie naprzemiennie w podziale na grupy:

W tym dniu odbywać się będą w Piotrkowie Trybunalskim wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki związane z 800-leciem miasta.

Część przyrodnicza: Rezerwat Dęby w Meszczach: rezerwat leśny im. Jeremiego Kozłowskiego. Rezerwat nosi imię leśnika, który w latach okupacji, narażając własne życie, ochronił drzewostan dębowy przed wycięciem (1,5 h).

Część miejska: zamek, muzeum regionalne, synagoga i czas wolny w Piotrkowie Trybunalskim (obiad we własnym zakresie) – ok. 4,5 h. W czasie wolnym w mieście będzie można skorzystać z atrakcji przewidzianych w ramach wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki (szczegóły na www.wsiodle.lodzkie.pl)

W trakcie wycieczki uczestnicy będą wykonywać zdjęcia przyrody w ramach konkursu fotograficznego na FB – szczegóły w regulaminie.

Wyjazd i powrót – dworzec Łódź Fabryczna. Pociąg odjeżdża z toru 4 przy peronie 1

Do przejścia ok. 5 km.

Celem wycieczki jest edukacja ekologiczna poprzez zwiedzanie. Turystyka pozwala zrealizować koncepcję kształcenia i wychowywania społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego, a także upowszechniania wiedzy o przyrodzie, jak również wpłynięcia na poziom świadomości ekologicznej oraz propagowania konkretnych zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego. Uczestnicy poznają także zabytki Piotrkowa oraz walory przyrodnicze Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

 

WAŻNE!

Bilety na wyjazd do Piotrkowa można nabyć w następujący sposób:

  1. Wejść na stronę https://pociagiem.evenea.pl/ (początek zapisów 25.09.2017 godz. 14.00/koniec 26.09.2017 godz. 24.00)
  • kliknąć zielony przycisk zapisz się,
  • wskazać wybraną ilość biletów (max. 2)
  • wpisać swoje imię, nazwisko i adres e-mail
  1. System wygeneruje nam potwierdzenie zgłoszenia, klikamy pobierz bilet. W prawym górnym rogu pojawi się numer kodu kreskowego, jest to nr biletu który należy podać w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi otrzymując tym samym tradycyjny bilet na pociąg. W przypadku odbioru dwóch biletów należy podać kody kreskowe obydwu zgłoszeń. Tylko bilet wydany w CIT uprawnia do udziału w wycieczce, system generuje jedynie potwierdzenie rejestracji!!!

Bilety należy odebrać w CIT w dniach 27-28.09 od 9.00 do 19.00.

  1. Tak jak dotychczas, każdy z Państwa ma możliwość otrzymania 2 biletów i dane osób wyjeżdżających należy uzupełnić na miejscu w CIT odbierając bilety.
  2. Nieodebrane bilety będą w piątek – 29.09 od godziny 9.00 ogólnodostępne w CIT

 

ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA!!!