Łódź - Opoczno

24 czerwca 2017

OPOCZNO I SPALSKI PARK KRAJOBRAZOWY

 
Orientacyjny plan dnia:

8.10–8.56 Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki (autokar do Opoczna)

UWAGA: pociąg odjeżdża z Dworca Fabrycznego z peronu 2 tor II

16.00–16.38 Tomaszów Mazowiecki – Łódź Fabryczna (dojazd do Tomaszowa autokarem)

 

Organizacja dnia w podziale na dwie zamienne grupy:

I. Część miejska – dojazd autokarem do Opoczna, objazd po Opocznie ze szczególnym uwzględnieniem zamku. Następnie synagoga, kościół św. Idziego i gotycki kościół św. Michała w Inowłodzu. Piknik w Spale (Karczma Spalska).

II. Część przyrodnicza: przejazd autokarem, Anielin, młyn na Fryszerce, szaniec Hubala.

 

Czas – łącznie 2–3 godziny każdy z bloków tematycznych.

W trakcie wycieczki uczestnicy będą wykonywać zdjęcia przyrody w ramach konkursu fotograficznego na FB – szczegóły w regulaminie.

 

Wyjazd i powrót – dworzec Łódź Fabryczna. Do przejścia ok. 8 km. Piknik i konkurs przyrodniczy w Spale (Karczma Spalska, dostępne grile, własny prowiant). 
 

Celem wycieczki jest edukacja ekologiczna poprzez zwiedzanie. Turystyka pozwala zrealizować koncepcję kształcenia i wychowywania społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego, a także upowszechniania wiedzy o przyrodzie, jak również wpłynięcia na poziom świadomości ekologicznej oraz propagowania konkretnych zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego. Uczestnicy poznają także zabytki Opoczna i okolic oraz walory przyrodnicze Spalskiego Parku Krajobrazowego.

 

WAŻNE!

Bilety na wyjazd do Opoczna można nabyć w następujący sposób:

  1. Od dnia 20 czerwca br. w Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi (ul. Piotrkowska 87) w godzinach 9.00–19.00. DO WYCZERPANIA PULI!
  2. Jedna osoba może wziąć max. 2 bilety! W każdym przypadku osoba odbierająca bilety, zobowiązana jest do podania imienia, nazwiska, miasta, ulicy (bez nr domu/mieszkania) oraz wieku swojego oraz pozostałego uczestnika wycieczki (dane ważne w przypadku kwalifikacji do ubezpieczenia).

LICZBA BILETÓW OGRANICZONA!!!